Kariera pielęgniarska w Norwegii

Od ponad 10 lat jesteśmy oddani wspieraniu pielęgniarek z Polski i zagranicy, a także ich rodzin, w drodze do rozwoju zawodowego i osobistego. Naszą misją jest  zapewnienie im wyjątkowych możliwości rozwoju w Norwegii. Jesteśmy dumni z tego, że wspieramy ich rozwój zawodowy oferując kompleksowe doradztwo na każdym etapie zatrudnienia – począwszy od pierwszego kontaktu, aż po dostosowanie się do nowego stylu życia, znalezienie odpowiedniego zakwaterowania i bezproblemową integrację z nowym środowiskiem pracy.

Nasz proces rekrutacji od samego początku zapewni Ci jasną i prostą ścieżkę do uzyskania zatrudnienia. Oferujemy Ci intensywne kursy nauki języka norweskiego już od momentu, w którym zostaniesz zaakceptowany przez potencjalnego pracodawcę. W międzyczasie, nasz oddany zespół zajmie się całą dokumentacją niezbędną do podjęcia pracy pielęgniarza/pielęgniarki w Norwegii. Dodatkowo, pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania i zadbamy o to, abyś był dobrze przygotowany do wyjazdu.

Dołącz do nas i razem z nami wyrusz w podróż, która zagwarantuje Ci rozwój osobisty, spełnienie zawodowe, a także perspektywę dobrze rozwijającej się kariery w Norwegii.

Nasza oferta:

 • Kursy językowe: Zapewniamy zarówno bezpłatne i intensywne kursy językowe online (A0-B1) z materiałami dydaktycznymi i lekcjami, jak i immersyjne kursy stacjonarne (A0-B1), które obejmują zakwaterowanie, wyżywienie i materiały dydaktyczne. Ukończenie tych kursów zapewni Ci umiejętność posługiwania się językiem norweskim w stopniu, który jest niezbędny do bezpiecznej i niezależnej pracy w Norwegii.
 • Wniosek i przygotowanie do uzyskania norweskiego zezwolenia na pracę: Pomożemy przejść Ci przez proces uzyskania zezwolenia na pracę, niezbędnego do wykonywania zawodu pielęgniarki w Norwegii. Nasz oddany zespół zajmie się procedurami aplikacyjnymi, upewniając się, że spełniasz wszystkie warunki potrzebne do podjęcia pracy.
 • Autoryzacja i dokumentacja: Nasz zespół dokończy proces przygotowania formularzy i aplikacji potrzebny do uzyskania norweskiego pozwolenia na pracę. Zajmiemy się również profesjonalnym tłumaczeniem wszystkich wymaganych dokumentów, zapewniając dokładność i zgodność z wymogami prawnymi.
 • Nasze wsparcie: począwszy od pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, aż do dnia w którym podejmiesz pracę (a także w późniejszym okresie), nasz zespół wsparcia jest do Twojej dyspozycji. Jesteśmy tutaj po to, aby udzielać Ci wskazówek, odpowiadać na Twoje pytania i zapewnić płynne przejście przez wszystkie etapy aż do momentu podjęcia pracy w Norwegii.
 • Zakwaterowanie: Zapewniamy bezpłatne mieszkanie w pobliżu miejsca pracy na cały okres Twojego zatrudnienia. Apartamenty są wyposażone w niezbędne media, takie jak prąd, woda i Wi-Fi, zapewniające komfortowe warunki życia.
 • Program szkoleniowy: Po przyjeździe do Norwegii oferujemy Ci kompleksowy program szkoleniowy trwający od 2 do 6 tygodni, aby jeszcze lepiej zapoznać Cię z norweskim systemem opieki zdrowotnej i udoskonalić Twoje umiejętności językowe. Ten program przygotuje Cię do Twojej pracy, a także pomoże dostosować się do lokalnych praktyk i zasad.
 • Praktyczna pomoc: Pomożemy Ci w załatwianiu praktycznych kwestii i procedur biurokratycznych, takich jak np. uzyskanie numeru ubezpieczenia społecznego. Dzięki temu Twoje osiedlenie się w Norwegii będzie przebiegało sprawnie i bezproblemowo.
 • Wsparcie współmałżonka: Rozszerzamy naszą pomoc na Twojego współmałżonka, oferując mu pomoc w poszukiwaniu możliwości zatrudnienia w pobliżu Twojego miejsca pracy. Zapewni to wszechstronny rozwój nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojej rodziny.

** Pamiętaj, że ta oferta jest dostępna tylko dla obywateli UE. W przypadku programu spoza UE czytaj tutaj.

Nasi specjaliści do spraw rekrutacji będą Cię prowadzić przez cały proces rekrutacji do rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą do momentu zatrudnienia.

Kompleksowe kursy językowe: Bezpłatne kursy online (lub stacjonarne), umożliwiające osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się językiem norweskim.

Nasz zespół wsparcia w Norwegii pomoże Ci uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty związane z zatrudnieniem oraz zakwaterowaniem. Wspieramy Kandydata przez cały okres zatrudnienia w nowym miejscu pracy.

Czytaj więcej …

Wynagrodzenie i stawki godzinowe dla pielęgniarek:

Wynagrodzenia dla pielęgniarek w Norwegii są regulowane przez norweską “tariffavtale”, która jest umową określoną w Ustawie o sporach zbiorowych jako umowa dotycząca warunków pracy, wynagrodzenia i innych warunków zatrudnienia, zawarta między związkiem zawodowym a pracodawcą lub organizacją pracodawców. Dzięki temu gwarantowane jest, że jako kwalifikowana pielęgniarka pracująca w Norwegii otrzymasz należne i prawidłowe wynagrodzenie.

 • Pielęgniarki w Norwegii zazwyczaj płacą podatek w wysokości od 25% do 32%
 • 12% Feriepenger (pieniądze na wakacje) wypłacane w czerwcu
 • 260 – 305 NOK za normalną godzinę pracy (w oparciu o doświadczenie)
 • Dodatkowe 70 NOK za każdą nocną godzinę
 • Dodatkowe 70 NOK za każdą godzinę pracy w weekend
 • Dodatkowe 133% w dni świąteczne
 • Dodatkowe 100% od podstawowej stawki za nadgodziny
 • Bonusy i dodatki od pracodawcy
 • Średnie miesięczne zarobki wynoszą od 3800 do 5700 euro.

*Prosimy zauważyć, że godziny wieczorne i nocne mogą się różnić w zależności od zmiany i pracodawcy.
**Podane liczby dotyczące podatku są jedynie wytycznymi i mogą się różnić w zależności od osoby.

Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij nasz formularz kontaktowy, a jeden z naszych specjalistów do spraw rekrutacji oddzwoni do Ciebie.